Rozum se snaží pojmenovat, co srdce cítí,tah štětce a plátno se mísí,vytvořit to, co v duši je, je sen o ledu,který netaje. (K.J.)

Prosinec 2009

- Opět mě to vzalo....

20. prosince 2009 v 21:02 | Kate |  Pisárna
Tak opět mě to vzalo, má múza (nebo lůza?) tvořivá nutí mě ke psaní, a tak se můj mozek snaží přimět mé prsty něco vyťukat na té zaprášené klávesnici, což mi připomíná, že by byl čas na úklid. Nevím, co bude říkat Oscar na vystěhování ze své ubytovny v rohu nad mou hlavou ( kdyby vám to nedošlo,což nepředpokládám, neboť si myslím, že Češi jsou národem inteligentním, tak Oscar je pavouk). Tak, ale honem zpět k věci, o které jsem chtěla psát. Jak víte ( někteří už od listopadu, díky obchodním řetězcům) VÁNOČNÍ ČAS je tady. Javorový je zahalen do sněhu, mrzne jak ,,cyp" (= praští), a my i přesto musíme jít do těch našich studentských ústavů (v mém případě gympl) a donutit naše hlavy myslet smysluplně, aby si lidé neříkali, kam ta naše generace spěje. Jenže nikomu nedochází, že cesta vedoucí do školy, je bojem o holý život, a často připomíná vystoupení pomatených krasobruslařů, co vám mám povídat, stačil by pohled na má kolena připomínající obraz od P.Picassa.
Včera jsem dobalila dárky,což vypadalo jako boj v ringu,který mne zmohl víc než dvouhodinovka kick-boxu. Nechci dělat reklamu, ale díky kofole se dá zvládnout vše, ale můžu vám potvrdit, že na pomatení smyslů nepomáhá viz.fotky:


No, k těm fotkám se raději vyjadřovat nebudu, nemějte strach, mé IQ je alespoň o 9,99 bodů větší než si právě teď pravděpodobně myslíte. Alespoň vidíte že jsem schopna se pro svou rodinu vzdát svého myšlení, pokud nějaké někdy bylo….no,když tak přemýšlím…kdyby tam dříve nebylo, tak čím to je, že se člověk zblázní?! To je ,,fuk"(=jedno), zřejmě si můj mozek vzal dovolenou, však už bylo na čase, hrozil mu syndrom vyhoštění, teda vyhoření. Hlavní je, že srdce zůstává, tam kde patří, a právě v tomto čase je důležité myslet srdcem, složit zbraně a uklidit brnění na půdu nebo do ,,pivnice" (= sklepa). Měli bychom zapomenout na spory,vždyť náš čas na Zemi je vymezen jen na určitou dobu, a ta je příliš krátká a cenná abychom se zabývali, tak malichernými věcmi. Vždy si vzpomenu na to, co mi říká babička: ,, Nezabývej se věcmi, které nejsou důležité, žij (zodpovědně), neboj se a bojuj za správné, není čas myslet na špatné, vždyť jsme tady na světě jen půjčeni." Pryč od vážného tématu, každý svého osudu strůjcem.

Jelikož si můj mozek užívá kaj si na Kubě, dochází mi má zásoba slov, kterou mi zde zanechal.
Aha, právě teď mi volá:
-,,No, tak jak se tam máš, co teraz robíš?"
-,,Cože?"
-,, Jak?"
-,, Kolik,že to?"
-,, Dva kubánské rumy v sobě?"
-,, Jako láhve?"
-,, To si děláš prd*?"
-,, A hned jutro prvním letadlem domů!"
-,, Co si myslíš,kdo se za tebe bude učit na maturitu!"
-,, A zaroz domů!Končím."

Konec.Tečka.Tady ještě pár fotek:


Chudák Jackie, ta jediná zažila mé pomatení smyslů na vlastní kůži. Za to pak dostala
odměnu v podobě piškotů, ale dívala se na mě, jestli si dělám srandu, dyť ona přece ví, že
v lednici je šunka.

Kdo by se z toho nezbláznil?!
Najdete tu kofolu???
Já ji vidím. :-)- Počátky mého kreslení na základní škole -

11. prosince 2009 v 6:04 | Kate |  Pisárna
Včera jsem navšívila po 3 letech svou bývalou základní školu, kde jsem strávila 9 let, na které ráda vzpomínám. Důvodem mé návštěvy bylo pěvecké vystoupení mé mladší sestry na Vánoční Cizojazyčné Besídce. Když jsem se procházela po chodbách této školy, málem jsem ji nepoznala, tolik věcí se zde změnilo. Přesto se zde našlo jedno, které tu stále je i po 6 letech. Tímto místem je chodba pro výstavu výtvarných prací. Nestačila jsem se divit, když jsem uviděla zasklenou nástěnku, kterou jsme kdysi s naší třídou vytvářeli v hudební výchově a můj obrázek W.A.Mozarta...nebýt mého typického škrabopisu, nevím jestli bych jej poznala. Také jsem si uvědomila, že právě na této škole ve 3.třídě jsem obdržela své první ocenenění a diplom za 1. místo v krajské souteži.Pokud se nemýlím, tak se tato soutěž jmenovala "O cenu Plamínka", ve které jsme měli nakreslit Křemílka,Vochomůrku a již zminovaného Plamínka.